OT Family Doctor - шаблон joomla Продвижение
Лечебный массаж для детей до года
Проводит врач-педиатр высшей категории, опыт работы более 10 лет.
View More
Массаж для взрослых
Проводит опытный врач мануальный терапевт (костоправ).
View More
Услуги врача у Вас дома
Вы можете вызвать домой любого из наших специалистов, получив бесплатную предварительную консультацию.
View More

«Девять десятых нашего счастья зависят от здоровья»

Артур Шопенгауэр

Консультируем

професионально

и ответственно

Вызвать доктора

Если вы хотите проконсультироваться с одним из наших специалистов, заполните эту форму. Мы свяжемся с вами в ближайшее время.
Пожалуйста, заполните все обязательные поля.
 
Я согласен с вашими правилами и условиями
Отправляя эту форму, вы принимаете нашу политику конфиденциальности.

Видео о здоровье!

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Профілактика атеросклерозу Избранное

Профілактика атеросклерозу Профілактика атеросклерозу

Запобіжіть закупорюванню кровоносних судин - визначте фактори ризику вчасно!

Від верхівки до п'ят – подорож навколо світу

Чи знаєте Ви довжину «мережі життєзабезпечення» Вашого організму? – 100 тисяч кілометрів! Кров тече по надзвичайно обширній мережі кровоносних судин організму людини. Для того, щоб досягти кожного органу, кожної клітини вона тече по системі артерій, які, якщо зв'язати їх разом, легко можуть двічі оточити земну кулю. Ця тонка транспортна мережа судин переносить кров до кінчиків пальців ніг на швидкості мопеда: 40 км/год., їй потрібно лише 60 секунд для перекачування п'яти, шести літрів крові по всьому організму. І так 1 440 раз на день. Вражає? – Безсумнівно!

Наш кровообіг: все тече.

Кров покликана забезпечувати клітини тіла киснем і поживними речовинами. А потім що? «Відпрацьована», без кисню кров тече по системі вен назад до серця і легенів, де вона знову збагачується киснем. Серце гойдає «свіжу» кров в систему артерій (кров рухається від серця). За один день серце перекачує по артеріям 7,5 тисяч літрів крові, це можна порівняти з об'ємом автоцистерни. Коли організм піддається значному фізичному навантаженню, серце може збільшувати цей об'єм від 5-6 до 20 літрів відповідно до потреб організму в кисні і поживних речовинах. Стінки артерій мають бути щільними і гладкими, щоб вони змогли витримати тиск крові впродовж усього життя, а з іншого боку, щоб чутливі клітини крові не ушкоджувалися в результаті різких зіткнень і тертя об судинну стінку. Це, як правило, не є проблемою, поки не починають формуватися відкладення на внутрішній стінці судин, - так звані атеросклерозні бляшки. Відкладення таких бляшок на стінках судин може бути небезпечним.

 

«Закаменіння» артерій (звапніння артерій)

«Закаменіння» артерії відбувається тоді, коли внутрішня поверхня артерії, де знаходяться, так звані, ендотеліальні клітини, пошкоджена, і організм намагається виправити пошкодження. Існують наступні фактори ризику ендотеліальних пошкоджень:
- Високий артеріальний тиск
- Високий рівень холестерину
- Надлишкова вага
- Діабет
- Спадкові ознаки
- Паління
- Фізична пасивність
- Інфікування хламідією (Chlamydia pneumoniae)

Якщо пошкодження вже сталося

Кров'яні пластинки, які відіграють важливу роль у загоєнні рани, з'єднуються одна з одною в місці пошкодження судини. Проте після таких «ремонтних робіт» можливі відкладення жиру, кальцієвих солей, кров'яних клітин і так далі. Через деякий час кров'яні судини стають щільнішими, менш податливими для розтягування і потік крові по ним затрудняється.

Якщо атеросклерозні бляшки продовжують збільшуватися, існує вірогідність того, що артерія буде повністю заблокована. У цьому випадку захворювання може поширюватися (периферична артеріальна оклюзія (закупорка)), і навіть стати причиною інфаркту. Наприклад, інфаркту міокарду (або сердечного удару), якщо виникає закупорка судин серця.

Мікроби? Жир? Гени? Що ж блокує артерії?

Щодо причин виникнення артеріосклерозу досі залишаються питання, відповіді на які ще належить знайти вченим. У цьому патологічному процесі відіграють роль різні чинники, - це може бути навіть звичайна бактерія і продукти ендогенного розщеплювання білка (гомоцистеїн).

Последнее изменение Воскресенье, 22 Февраль 2015 16:13
Оцените материал
(1 Голосовать)
:

Советуем почитать

Мы в соцсетях

demo

­Быстрый контакт